Standard plemene

 

Tělo: Kompaktní.


Hřbet: Rovný.


Bedra: Široká a silná.


Hrudník: Hluboký, žebra v horní polovině dobře klenutá, z boku působící plochým dojmem. Zadní žebra značně hluboká, odstup mezi posledním žebrem a pánevní končetinou je tak krátký, jak jen vyžaduje volnost pohybu.


Ocas: Dlouhý 12,5 až 15 cm, pokrytý drsnou, ne však přerostlou srstí (bez vlajky). Ocas je pokud možno co nejrovnější, nesený čile, nikoliv však vesele, či přetočený nad hřbet. Dlouhý ocas je nežádoucí a neměl by být v žádném případě kupírován.


Končetiny:
Hrudní končetiny: Nohy krátké, svalnaté a rovné, hustě pokryté krátkou hrubou srstí.
Ramena - Umístěna šikmo vzad. Lopatky jsou široké a přiléhají těsně ke stěně hrudního koše. Ramenní kloub je umístěn vpřed.
Lokty - Těsně přiléhají a umožňují volný pohyb hrudních končetin, souměrný s osou těla.
Pánevní končetiny: Silné, svalnaté a přes záď široké. Nohy jsou krátké, svalnaté a šlachovité.
Stehna - Velmi svalnatá stehna nestojí příliš daleko od sebe.

Hlezna - Dobře zaúhlená a posazená pod tělem tak, aby byla v postoji i v pohybu poměrně blízko u sebe.
Tlapky: Přední tlapky jsou vetší než zadní, okrouhlé, přiměřeně velké, silné, s tlustými polštářky. Povrch polštářku a všechny drápy mají být nejlépe černé.
Pohyb: Volný, přímý a celkově lehký. Hrudní končetiny volně vybíhají vpřed z ramen. Pohyb pánevních končetin je volný a silný, končetiny se pohybují blízko u sebe.

 

Osrstění:
Srst: Dvojí. Krycí srst je tvořena z drsné srsti, zhruba 5 cm dlouhé, bez jakéhokoliv zvlnění. Podsada, která připomíná kožešinu, je krátká, měkká a přiléhavá.

Barva: Bílá.


Velikost: V kohoutku přibližně 28 cm, váha 8-10 kg.